מעצב הפנים

איך נולד מקצוע מעצב הפנים?

בתחילת המאה ה- 20 מירב תשומת הלב בתכנון ובניית בתים הייתה מופנית אל המראה החיצוני של הבית, כתוצאה מכך האדריכלות והארכיטקטורה מילאו תפקיד מרכזי בכל הקשור לתכנון הבית. אט אט ובד בבד עם צמיחת המדינה המודרנית, הלכה והשתרשה התפיסה שיש מקום לתת ביטוי גם לאינדיבידואליסט ולתחושת המיצוי העצמי. לצד אלו צמח גם העניין בעיצוב ובהתאמת המרחב האישי למאפייניו האישיים של כל אדם ואדם. אמנם האדריכל יכול לתכנן בית באופן פרטני, אך באותה תקופה לא היה נהוג שהאדריכל ייגע בפנים הבית או יתחשב יתר על המידה ברצונות הלקוח.

בנקודה זו צמח מקצוע מעצב הפנים, מקצוע זה שם במרכז את החלל הפנימי של הבית ואת העיצוב הפנימי שלו. מעצב הפנים נולד מתוך הצורך להקפיד על הפרטים הקטנים ביותר לצד יצירת הנוחות המרבית ביותר לבעל הבית. עם זאת אין לטעות, הגם שמקצוע מעצב הפנים הגיע במקור מהאדריכלות הרי שהשוני ביניהם גדול ורב ובשורות הבאות נעמוד עליו.

אז מה ההבדל בין מעצב פנים לאדריכל?

מעצב פנים ואדריכל עוסקים שניהם בתכנון ובניית הבית אך ההבדלים ביניהם גדולים ולכל אחד מהשניים תחומי התמחות מוגדרים. מעצב הפנים הינו המומחה המקצועי לפנים הבית בעוד האדריכל מתעסק יותר בחלק החיצוני ובתכנונו. מעצב הפנים יתעסק בנושאים הקשורים לריהוט הבית, לעיצובו וסידור החלל הפנימי. בין אם מדובר בחדר השינה, המטבח או סלון הבית, מעצב פנים מקצועי יכול לשפר את העיצוב. כמובן שגם אדריכלים מתעסקים מעת לעת בעיצובו הפנימי של הבית עד לרזולוציה של איזה מאווררי תקרה יהיו לכם בחדרים ואיזה צבע יהיה לסורגים של החלונות שלכם, אך מומחיותם והניסיון שעומד לרשותם נמוך בהרבה מזה של מעצב הפנים. כפי שלא נפנה למהנדס בניין שיעצב לנו את פנים הבית, כך העדיפות שלנו צריכה לתת למעצב הפנים לעשות את עבודתו ולאדריכל את עבודתו.

מעצב הפנים מעניק לבית את ייחודיותו ועבודתו מושפעת מאוד מהעדפותיו האישיות של בעל הבית. להבדיל ממעצב הפנים האדריכל המצב השונה והוא כפוף למגבלות רבות יותר ואינו יכול לתת מקום רב לטעמיו האישיים של בעל הבית. כך ניתן למעשה לומר כי מעצב הפנים למעשה מכניס חיים אל תוך הבית ומחוץ לבית ומעניק לבית את הרוח האישית של בעל הבית כגון איזה בריכת שחייה תיהיה לכם בגינה או עם איזה ג'קוזי לגינה תתפנקו . תהליך העבודה של בעלי הבית עם מעצב הפנים הוא הרבה יותר אישי, בעוד האדריכל לעומת מעצב הפנים אינו קושר יחסים אישיים עם בעל הבית. בנוסף, המקום לתת ביטוי לאישיות של בעלי הבית ולייחודיות שלהם היא גדולה בהרבה בעבודתו של מעצב הפנים. הבדל חשוב נוסף הוא העובדה שניתן לשכור מעצב הפנים לעבודה חלקית, כלומר ניתן לתת לו לעצב אך ורק את סלון הבית ולעצב לבד את החדרים האחרים. כך אנו יכולים לחסוך כסף

ולהתמקד בנושאים החשובים לנו. אצל האדריכל אפשרות הבחירה אינה נתונה לנו ועל האדריכל לעצב את כלל הבית.

מבצעים והנחות חייג עכשיו
צור קשר חייג עכשיו