כתבות ומאמרים

עיצוב בתי קפה

עיצוב בתי קפה - איך מדוע ולמה?

עיצוב בתי קפה - איך מדוע ולמה?

לא מעט אנשים רואים כיום בספל הקפה שלהן גורם מכריע במסגרת תפקודם היומיומי. השפעות אלו באות לידי ביטוי הן במישור הפונקציונאלי והן במישור המנטאלי. אנו רואים כי כיום כל לקוח הנוהג לבלות מדי יום ביומו בבתי קפה כאלו ואחרים מסגל לעצמו דפוסי שתייה מסוימים שבאים לידי ביטוי בהעדפות שונות ומשונות לגבי שתיית ספל הקפה שלו. לכל אחד יש מעין טקס, פולחן אישי במהלך שתיית כוס הקפה שלו.

האם כדאי בכלל לפתוח בית קפה בעידן הנוכחי?

תחום המסעדנות הוא מבוקש במיוחד בימים אלו כאשר כל שף מוצלח זוכה ללא מעט תשבחות. כיום כל אדם שני חולם על פתיחה של בית קפה ממותג בעל עיצוב ייחודי. חלק מהאנשים מותירים את הרצון הזה בגדר חלום בלבד וחלקם אף פועלים למימושו. חשוב לזכור כמובן כי פתיחה של בית קפה מלווה בלא מעט סיכונים. מדובר בהיקף השקעה עצום הן עבור עיצוב בתי קפה והן עבור שיפוצו ורכישת קניית הגלם הנדרשים לשם כך. ברוב המקרים גם התחזוקה וההוצאות הקבועות לא עומדות בקנה אחד עם העלות הממוצעת עבור כל לקוח.

עיצוב ובחירת המיקום של בית הקפה

פתיחה של בית קפה מחייבת ראשית ובדומה לכל בית עסק אחר, הכנה של תכנית עסקית מפורטת דיה הכוללת אפשרויות מימון ובניית תקציב בין השאר. בד בבד חשוב לבחור אזור גיאוגרפי מתאים למשאבים הכלכליים הנתונים הן מבחינת הגודל של המקום והן מבחינת מיקומו. עיצוב בתי קפה הוא השלב הבא וכאשר אנו מדברים על עיצוב במובן הזה אנו למעשה מתייחסים לבחירת קונספט ייחודי שיהיה מסוגל להבדיל את בית הקפה שלכם משאר בתי הקפה הנמצאים באותה הסביבה.

בחירת קונספט למקום

הקונספט יכול להיות פועל יוצא של אופי המקום, קהל היעד אליו הוא פונה, מיקום בית הקפה או לחילופין מתוך סיבות של אופנות מתחלפות או זיהוי של צורך מסוים. לא אחת קורה שהשטח של המקום עצמו משפיע רבות על הקונספט. באמצעות עיצוב בתי קפה ניתן לשנות גישות, להעמיק את השפה וחשוב מכך להגדיר את כל המילים לכדי פלטה אחת של צורות, חומרים וצבעים שונים.